Frisbeegolf-forum.fi
Frisbeegolf-keskustelu => Fribakisat => Topic started by: mykey on 05.02.16 - klo:19:01
-
Tervetuloa Skogby metsäradalle SFL alaiseen frisbeegolf kilpailuun Piazza Openiin Lauantaina 16.04.2016
Kilpailuun osallistuaksesi tarvitset voimassa olevan Suomen Frisbeegolf Liiton kilpailulisenssin.
Kilpailussa pelataan kaksi kierrosta ja kierrosten välissä nautitaan merenrannan tuntumassa sijaitsevassa kisakeskuksessa lounas Piazzan toimesta, joka sisältyy osallistumismaksuun.
Kilpailun järjestävät VDGC Ry yhdessä Skogby IK urheiluseuran kanssa ja kilpailun sponsorina toimii loistavia herkkuja ja elämyksiä luova Piazza.
Katso myös http://www.piazzafood.fi/ tai https://www.facebook.com/piazzafood/?fref=ts
Ilmoittautuminen alkaa 08.02.2016 SFL kisakoneessa, tsekkaa sieltä lisätietoja..
Terveisin TD Miikka Saturi "Mykey"
-
Kilpailu on täynnä ja kaikki pelaajat maksaneet, joten jonosta ei varmaan montaa paikkaa enää täytetä.
Kiitoksia pelaajille aktiivisuudesta.
Lounas menu:
Lasagne
Salaatteja
Kakkua ja kahivia
Tervetuloa skogby radalle ensimmäiseen SFL alaiseen kilpailuun.
-
Muistutus vielä että Skogby radalla pelataan SFL alainen erilliskilpailu 16.04.2016 ja radalla täydet 90 pelaajaa.
Kannattaa siis suunnata muille radoille pelaamaan.. katsomaan mahtuu kyllä 😊
-
Oliko niin ettei tuolla ole tänään parikisoja?
-
Ei ollut pari kisoja...
TD kiittää ja kuittaa osallistujia mukavasta päivästä.
PRO luokkien palkinto asioista otetaan yhteyttä meilitse sunnuntai ilta päivänä.
Risut ja ruusut voi nakertaa vaikka tähän, jotta tulevaisuuteen saadaan lisää panostusta...
-
Ei ollut pari kisoja...
TD kiittää ja kuittaa osallistujia mukavasta päivästä.
PRO luokkien palkinto asioista otetaan yhteyttä meilitse sunnuntai ilta päivänä.
Risut ja ruusut voi nakertaa vaikka tähän, jotta tulevaisuuteen saadaan lisää panostusta...
Ruusut: Hommahan toimi varsin buenosti. Iso peukku. Oli hienoa, että siihen tokan kierroksen jälkeisen tulosten näpyttelyn ajaksi oli järjestetty ohjelmaa, menestyneillekin on kiva antaa kunniaa niin, että palkintojenjaossa on oikeasti porukkaa paikalla. Hyvä! Safka tauolla palveli pelaajia varmasti loistavasti. Miikka tiimeineen hoiti homman tyylikkäästi!
Risu: Tauko oli ehkä aavistuksen liian pitkä, ehti jo hieman tylsistyä. Tosin täysin ymmärrettävää, koska ei varmaan ollut faktaa kauanko yhteen kierrokseen menisi radalla, jossa ei ole ennen pelattu PDGA-kisoja.
edit: Olit näköjään tauosta maininnutkin omassa päiväkirjassasi. Jos TD:llä meinasi tulla kiire syödä, niin se tauko ehkä oli se hetki, kun olisit apua kaivannut. Pyydä ensi kerralla ;-)
-
Kuvia ja muutama video löytyy Skogby Frisbeegolfin Facebookin sivuilla.
https://www.facebook.com/SkogbyFrisbeegolf/?ref=bookmarks
ISO KIITOS kaikille!! :)
-
Juu muuten oli kyllä buenot kisat mutta tauko n. 3,5h oli liian pitkä ottaen huomioon että ruokailu oli järjestetty kisakeskuksella.
Kokonaisuutena oli kyllä hyvät kisat, rataan par 4 väylille jotakin lisä haastetta olisi voinut keksiä -> ob tikkuja tms. Mutta muuten ok.
Kiitoksia järjestäneelle taholle.
Lähetetty minun SM-G900F laitteesta Tapatalkilla
-
Kiitoksia kaikille mielipiteistä.
Muutama seikka vielä kilpailusta.
Viimeinen ryhmä palautti tulokset 11:50 ja ruokailu alkoi 12:00 aikataulun mukaan.
Kaksi ryhmää katsoi ettei kuvien lähettäminen ole tarpeellista, muille kiitos tulos korttien lähettämisestä.
Kauanko reilu 90 ihmistä sitten syö ja kuinka kauan tarvitsee lasagne laskeutua että tunne on hyvä.. Siinäpä se. Nyt meni kierros todella nopeasti 5ryhmillä nopeimmat olivat takaisin kisakeskuksessa 11:15 aikoihin.
Kun ensimmäinen kysymys on 11:15 että onhan pelaaja kokous oikeaan ilmoitettuun aikaan koska käyn kotona syömässä. Siihen kun vastaa tähän on. Niin sen jälkeen meneekin hankalaksi muuttaa aikataulua. Olisi voinut.. en muuttanut.. Osa tykkäsi että sai levähtää ja jutustella tuttujen ja tuntemattomien kanssa osa ei.
semmoista se on. Lähtökohtaisesti aikataulun mukaa meneminen on mielestäni järkevämpää kun miettiä muutosta josta sitten joku keksii ettei ehtinyt paikalle..
jos olisi satanut olisi aika mennyt tiukalle ja ruoka ollut viileää.
mutta asia on hyvä muistaa ja tiedostaa että aina ei aikatauluja muutella mikäli jonkun mielestä tauko on liian pitkä. Tähän ehkä voisi keksiä vaikka pienen reikäpeli jutun niitä varten jotka tylsistyvät. Mutta kiitos vielä kerran kaikille mukana olleille.