66päivää ilman röökiä ja tosiaan säästössä oli laitettuna toi 220€ kun halusin tupakkaan laittamattomat rahat nähdä jossain konkreettisesti.
224€ euroa meni frisbeepointille ja postissa on tulossa grip eq musta reppu. No satanen menee kuussa edelleen tupakasta tai tupakoimattomuudesta johtuen säästöön.
Tuli eilen käytyä keinarilla sädepäivän kiessi. Tulos oli +9 ja sellaista vaakasuoraa kevyttä tihkua/ pientä sadetta tuli taivaalta kokoajan.
Avataan vähän tää jännä sadekiessi. Niin ja jalassa oli nokialaiset kunpparit jotka on aivan loistavat fribajalkineet.
1. Par. Td2 bh suorana matala avaus ja feidaan hieman liian aikaisin ylärinteenseen ja lähtee rollailemaan alas ja takaisin pöin noin 15m. Lähäri kipon alle ja nosto.
2. Bogi. Isännällä bh noin 80m keskelle väylää. Fh dd n. 65m ja näillä ollaan vasta just mando ohitettu. Edessä paskamainen 65-70 lähestyminen jäljellä. Laitan fh dd matkaan, mutta jää 15m putti jäljelle. Yritän sisään, mutta tyydyn bogiin.
3. Par. Päivän kolmas bh roadrunnerilla hysseflippinä matkaan. Bensa loppuu matkalla kesken, mutta onneksi tippuu keskelle kiitorataa. Helppo 20 lähäri ja nosto.
4. Par. Kädet hikoaa kun tästä pillistä ei ole mikään mennyt viimeaikoina läpi. No P1 bh. Kiekko menee nätisti ylikääntävänä, mutta jää vajaaksi 20metriä oikealle. Kokeilin tursasta hieman kovempaa ja heitin suorassa linjassa suoraan kipolle. Laitetaan muistiin. No lähäri ja nosto.
5. Bogi. Ekat kunnon mokat. Bh roadrunner matalana jää alkupolulle. Tursas paikaltaan bh ja jää käteen vaipuen oikealle metsään. Jesh siellä on aukko josta yrittää helppo lähestyminen bansheella fh joka lipsahtaa taas oikealle. Nyt pusikon takaa ihme lähestyminen ja nosto.
6.par. Td2 bh polunsuuntaisesti noin 12m korista. Ujo putti alarautaan ja nosto.
7.par. Bh atlas. Tähtään liikaa oikealle ja sinne se kääntää myös ku olisi pitänyt tähdätä korista hieman vasemalle ja luottaa kiekkoon. No pieni feidi pelastaa ja noin 15 metriä korista. Ei linjaa eli lähäri ja nosto.
8. Par. Fh banshee siitä pieninmästä aukosta ja ekaan puuhun. Bansheella fh kipon alle ja nosto. Kokeilin avata bh purrella samasta aukosta joka osui ja tippui kipon alle.
9. Tuplabogi. Bh atlas. Kipon alle mutta väärältä puolel mandoa. Dropparilta korille noin 6m. Ei jaksa putti koriin ja toiselta puolelta saan juuri ja juuri. Onneksi ei valunut rinnettä alas oobeelle.
10. Bogi. Bh isännällä kiukkuisesti mäen päälle. Dd fh korin vieressä oleville tikkaille. 6m pirkkuputti alahelvetin rautaan mutta onneksi valui vaan vähän kauemmas eikä alas kalliolta. Tämä oli kiutenkin sen verran kaukana että heitin korin alle ja tyydyin bogiin.
11. Par. Fh dd vasemmalle puoleen väliin puuosumalla. Bansheella fh flexshottina korin alle ja nosto.
12. Par. Bh P1 kääntää liikaa oikealle ja jää n. 13m korista. Ei saa ja nosto koriin.
13. Tuplabogi. Bh beast n. 25m vasemmalta lähinnä väylää olevasta puusta kimmoke vasemmalle. Jää joku reitä josta yrittää. Banshee fh joka menee 40m eteenpäin ja kimpoaa puusta oikealle. Seuraava fh bansheella pääsee n. 7m korista. Putti ei uskalla sisään ja tuplabogi valmis.
14. Bogi. Bh avaus beastilla keskelle väylää noin. 65m. Seuraava bh hirvellä joka menee nätisti kohti alarinnettä. Matkaa alamäkeen noin 30m. Bh:lle ei löydy linjaa ja putteri fore ei toimi. No otan banshee forella lähäriyrityksen ja niinhän siinä kävi että rolli tulee ja jää 10-11m korista. Putti ei jaksa koriin. Bogi nosto.
15. Par. Bh hirvellä hipoen vasemmalla olevia puita. Jää väylästä vähän vajaaksi ja olisi korille tarjolla vain pientää reikää. Fh yritys td2 joka kääntäisi korille. Kaveri ei lähekkään kääntämään vaan väylästä yli toiselle puolelle piiiitkälle metsään. Noin 25m korille vaan kuitenkin josta putterilähäri ja nosto.
16. Par. Bh td2 linja hyvä mutta jää hieman tehottomaksi ja tippuu väylälle noin 12korista. Putti ei jaksa ja nosto.
17. Par. Banshee fh n. 13m korista. Sisään yritystä tuloksetta ja perään nosto.
18. Bogi. Fh wraith liian korkeana ja feidaan korin linjalla oikealle noin 20 metriä korista. Lähäri putteri osuus puuhun ja jättää helpon 6-7m liikaa tavaraa väliin. Ei saa ja nosto. Kokeilin purtta bh:nä avauksella joka tipahti aiva korin alle.
Tälläinen höntsis. Hyvänä päivänä par on todella lähellä.