Alright, kokeillaan tänään taas scoree uppia suoraan kuvana. Tänään oltiin siis Kirjurissa.

A1:sellä joku maailman tyhmin päähänpisto. Lähdin heittään foree yhteen välliin, mutta puol metriä liikaa oikealle. Välli oli siis n. 35m päässä mun liestäni. Heiton osumasta rolli paskaan paikkaan ja sormirolleri jäi viä paskaan paikkaan ja niin jäi myös yritys heittää korin alle nostobogille.
P6:sella lirvahti eagle liian aikasin kädestä ja feidas just bunkkerin nurkkaan. Ei muuta alle ja nostella bogi.
A4:sella paskin kuksi kun tietysti pomppi outin puolelle himpun, vaikka tippu jo maahan reippaasti ennen outtia. Noh, ei siinä sitten. Tuulikin oli surkein heittää hyssellä, joten foree välleihin ja tietysti johki pienimpään oksaan ja bogia alle ja nostotuplaa koriin..
A7:lla sama eagle lirvahti toiseen tai kolmanteen puuhun ja lähäri lähti hieman liikaa oikeelle ja puut ohjas sen viä enemmän oikeelle. Täyty koittaa silti jostain reilu 10m alamäestä mutta eipä uponnut.
Tietysti pelattiin A-puoli ensiks ja siitä Cottonille hakeen kaffi+sämpläri. P-puolelta lähti heti suonari liikkeelle ja olinkin 5väylän jälkee maksimissa.
Ja tohon Putt GIR hommaan niin en laske mitään 25m puttiheittoja tai vaikka 12m surkeista mestoista yrityksiä, koska en oleta niiden menevän sisään, joten siks tuo GIR on pieni.