Ne samat: OB tikut. Onhan ne nyt ihan eri väylät, kai kukaan sieltä ykkösen rööristä sinne 18 korille painele, vai tajuankohan nyt jotenkin väärin... ei mulla ainakaan tuu pieneen mieleenkään, ellei tosi paljon mee sivuun ja sit aattele et "pelaanpa täältä kun ei oo kiellettykään"
OB-tikkuja minäkin, mutta seuran vasen laita vastustaa

Pointti siis lähinnä siinä, että nyt aivan sivuun menneistä heitoista ei rankaista oikeastaan mitenkään. Ykkösväylältä voi avata keskelle 18 väylää ja silti saada helpohkon parin. Kahdeksaltatoista kovakätisemmät (en minä

) saattavat roiskaista avauksen pitkälle ykkösväylän puolelle ja silti sieltä pääsee metsikön yli kivasti takaisin 18 väylälle, jopa korille asti.
Toki radalla on monia väyliä, joissa lääniä on niin paljon, että kiekon voi heittää melkein mihin suuntaan tahansa. Tuossa 1 ja 18 väylällä on vain mielestäni se riski, että pelaajamäärien kasvaessa joku saa ennemmin tai myöhemmin draiverin kovaa päähänsä, jos ei siihen jotain kehitetä. Kukaan ei varmasti heitä tarkoituksella väärän väylän kautta, mutta OB-kepeillä erotetut väylät voisivat saada pelaajat tekemään vähän varmempia ratkaisuja.