Frisbeegolf-forum.fi

Author Topic: M/V: Ruby, Roadrunner, Wraith, Katana, Aviar, Beast, Sidewinder  (Read 3393 times)

Offline julm4aleks1

  • Tulokas
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Myydään tai vaihdetaan. Tarvittaessa vaihdan pari kiekkoa yhteen jos sopiva löytyy.

Innova Blizzard Katana 8/10
Star Roadrunner 175g 7-8/10
Innova Putt & approach 150g 8/10
Innova dx sidewinder 150g 8/10
Innova dx wraith 150g 8/10
Innova dx beast 150g 8/10
Lattitude Ruby 150g 8/10



10/10 uusi käyttämätön kiekko
9/10 muutamia kertoja testiheitetty kiekko, ei siis varsinaisesti peli/treenikäytössä ollut koskaan. Ei jälkiä tai aivan minimaalisia kosmeettisia sellaisia jotka näkyy vasta tarkkaan etsimällä, esim. valoa vasten heijastamalla. Lentorata täysin sama kuin uutena.
8/10 kymmeniä kertoja heitetty kiekko, ollut siis jo jossain määrin aktiivikäytössä radalla tai treeneissä. Normaaleja käytön jälkiä mutta ei yhtään isompaa tai syvempää naarmua tai kolosta. Lentää lähes kuin ysin tai kympin kiekot, ehkä himpun verran suoremmin. (nämä kiekot yleensä just siinä sweet spotissa josta kuluneista kiekoista diggaavat käyttää)
7/10 jo pidempään käytössä ollut, ja se näkyy, voi olla pari isompaakin skraidua mutta ei mitään älytöntä. Jo näkyvästi alivakaampi kuin uutena, silti monelle vielä käyttiskiekko jos haluaa alivakaamman version tietystä mallista.

vampula

  • Guest
Katanasta laitettu yv

Offline julm4aleks1

  • Tulokas
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Ei tullut perille

Offline blackwoods

  • Tulokas
  • *
  • Posts: 3
    • View Profile
Minkä painoinen Katana on ja missä päin?

vampula

  • Guest
Joko tuli yv perille  :-\

Offline julm4aleks1

  • Tulokas
  • *
  • Posts: 18
    • View Profile
Tuli perille! Katana käsiarviolla 140 ja keravalla sijaitsee.