Järvassa käyty ja pari kierrosta kierretty, olihan tuo ihan huippu eli paras rata jossa olen pelannut. Keskimmäiset koripaikat oli käytössä ja "protiiltä" heittäen tuli ihan riittävästi plussaa

Järvän lisäksi käytiin parilla muullakin radalla.
Södermalmille on discgolfbanor.se :ssä merkitty 9-väyläinen tantolundenin rata. Tuohon löytyi ratakartta jostain netin syövereistä, mutta kenenkään ei kyllä kannata sinne poiketa muuta kuin tuon puiston vuoksi. 9 väylällä oli vain yksi kori jäljellä, joka sekin oli kovin kallellaan. Muutaman korin jäänteinä oli tolppa, muutaman kohdalla kuoppa. Tiiden asemaa ajoi maahan upotettut pölkyt, jotka oli enimmäkseen tallella. Itse väylät selvästi olleet lyhyitä puistoneppejä.
Sen sijaan Kärsöns FGB (
http://discgolfbanor.se/course/karsons-fgb/) oli erinomainen rata. Rata on euroopan vanhin, vuodelta 1978. DGB:ssä on merkitty väyliä olevan 18, mutta todellisuudessa niitä oli 32 (par 107 muistaakseni), muutamalla lisäksi erilliset a- ja b-tiit. Kannattaa ehdottomasti pelata a-tiiltä, näin rataan kuului mm. pari 5- ja par 6(!)-väylät, upeita liidätyksiä yms. Kyseessä on enimmäkseen metsärata, mutta muutama väylä on myös avoimemmalla. Vaikeusasteeltaan Järvaa helpompi, mutta kymmenkunta heittoa plussalle meni itsellä täälläkin.